Last minute zájezdy Letenky Malta další země

Počasí a podnebí na Maltě

Malinký ostrůvek uprostřed Středozemního moře, to je Malta. Díky své poloze a okolnímu moři má počasí typický středozemní charakter s velmi podobnými rysy jako Itálie a Řecko. Vládne zde mírné podnebí s malým množstvím srážek a ročními průměrnými teplotami kolem 19°C. Předpověď se tedy dá velmi snadno odvodit i na celý rok dopředu.

Léto

Pro turisty je samozřejmě nejatraktivnější léto. Tato část roku bývá horká a suchá. Průměrné teploty vzduchu dosahují 30°C. Červenec je o něco málo chladnější a také se může pochlubit nejdelším slunečním svitem. Celkově se místní léta dají charakterizovat jako velmi slunná, s průměrnou dobou slunečního svitu až 12 hodin.

Příjemné osvěžení přináší severozápadní vítr, místními obyvateli označovaný jako mistral. Sirocco, vítr vanoucí od moře, ochlazuje včetně Malty i Řecko s Itálií. Komu vyhovuje teplota vody pohybující se kolem 20-25°C, tomu se doporučuje návštěva Malty už od května, popřípadě až v říjnu. I v tomto měsíci ale může být nepřiměřené horko. Mohou za to jižní větry vanoucí z Afriky. Srážky jsou v průběhu léta opravdu minimální.

Zima

Jakmile skončí teplá letní sezona, nastupuje podzim a s ním časté dešťové srážky. Říjen s listopadem jsou nejdeštivější, ale na rozdíl od našeho počasí, jsou zde stále příjemné teploty. Prosinec s lednem jsou sice typicky zimní měsíce, ale teplota neklesne pod 12°C a ani přes noc teploty neklesají pod 0°C. Sníh místní obyvatelé neznají skoro vůbec. Zimy jsou velmi mírné, chladný vítr ze střední Evropy sem zavane jen zřídka. Někdy ale může být na Maltě opravdu velmi větrno. Silné bouřky jsou zaznamenávány hlavně na podzim, od září. Slunce svítí v průměru 6 hodin denně.

Hlavní turistická sezóna probíhá od července do září. Na základě aktuálních informací jsou všechna letoviska doslova přeplněná. Příjemně je ale na Maltě i v průběhu jara a na začátku podzimu. Kdo jede na tento ostrov pouze na výlet nebo za nakupováním, doporučuje se cestovat sem především na jaře.

On-line předpověď počasí na Maltě

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Luqa, Malta