Last minute zájezdy Letenky Malta další země

Malta - informace

Přeprava na Maltě

Nejlepší je přepravovat se na ostrovech autem. Na Maltě se jezdí vlevo a Malťané zrovna nepatří k tolerantním a ukázkovým řidičům, také milují rychlou jízdu a časté troubení na ostatní auta. Cestovat je zde také možné autobusem, což je pro turisty velký zážitek – pokud chcete, aby vám řidič zastavil na zastávce (všechny zastávky jsou přitom na znamení), musíte pořádně zatahat za provaz v autobuse, díky čemuž se u řidiče rozezvoní malý zvonek jako znamení, že má zastavit.

Mladá generace

Oblíbeným místem, kde se schází většina mladé generace Malťanů, je Paceville, kde je diskotéka a několik fast foodů. Chodí sem jak turisté, tak i Malťané. Na Maltě se také konají festivaly vína či piva.

Okolí Cirkewwy

Pro turisty – dobrodruhy se doporučuje navštívit okolí Cirkewwy, projet si západní část Malty, město Zurrieq a jeho okolí, město Zejtun, kde je spousta malých kostelů, Buskett Gardens, což je spíše les, než zahrada.

Rodinné výlety

Pro rodinné výlety se doporučuje navštívit ostrov Gozo, Blue Grotto (Modrá jeskyně), kde vás na lodičce zavezou dovnitř jeskyně, Golden Bay (velká písečná pláž), městečka Rabat a Mdina, a určitě nevynechejte návštěvu Valletty, ve které se nachází více jak 30 kostelů (nechoďte do nich však v krátkých sukních a kraťasech a neodhalujte svá ramena).